Коли ми говоримо про геморой, ми маємо на увазі запалення вен в анальному каналі. Для людини це явище стає справжньою проблемою. Рейтинг кращих свічок від геморою описали тут https://vnk1.kiev.ua/disease/rejting-top-7-krashhix-svichok-vid-gemoroyu-plyusi-i-minusi-sklad-vidguki-cini/.
Існує 2 види геморою:
- Зовнішні гемороїдальні вузли, які розташовуються під шкірою навколо ануса і утворюють тверді шишки. Вони можуть викликати кровотечу, хворобливий набряк та свербіж.
- Внутрішні гемороїдальні вузли, які знаходяться у прямій кишці та не викликають хворобливих відчуттів. Але вони можуть бути причиною крові у стільці.
Геморой – хвороба поширена, але лікувати його непросто.
Найкраще ніколи з ним не стикатися, дотримуючись нескладних заходів профілактики.
Що викликає геморой?
Виникнення геморою пов’язане з посиленим тиском на вени в анальному каналі.
Основні причини геморою
Тривале перебування у туалеті
Коли ви надто багато часу проводите в туалеті, гортаючи стрічку новин у телефоні або переглядаючи відеоролики, тиск на вени в анальному каналі збільшується. Сполучні тканини, що вистилають анальний канал, напружуються, запалюються та дратуються. Це може бути серйозним тригером для появи делікатної проблеми.
Запори, тривале перебування в тому самому положенні (наприклад, за столом або в машині)
Принцип дії той самий – сильний тиск на вени в анальному каналі.
Підняття ваги
У деяких чоловіків геморой виникає після занять у спортзалі. При піднятті гирі чи штанги напружуються ті самі м’язи живота, як і під час дефекації. Це може спричинити напругу в тканинах навколо анусу.
Вікові зміни
Шанси захворіти на геморой збільшуються з віком. Сполучні тканини в анальному каналі з часом слабшають, тому кровоносним судинам легше здуватися, коли вони напружені або подразнені.
Як запобігти геморою?
- Скоротіть час перебування у туалеті
Ви не повинні сидіти у туалеті більше 15 хвилин. Чим довше ви сидите, тим більший тиск зазнає черевної порожнини. Це може призвести до накопичення крові у венах прямої кишки і навколо неї і, відповідно, появи геморою.
- Їжте більше клітковини
Щоденний раціон для дорослих повинен містити 20-25 г клітковини, а для дітей норма варіюється залежно від віку: від 10 г в один рік і до 18 г у підлітковому віці.
- Пийте більше води.
Комбінація “вода + клітковина” зробить стілець м’якшим. Йому буде легше проходити кишечником. Це суттєво полегшить дефекацію.
Вам не доведеться тужитися, а отже, надмірного тиску на вени не буде.
- Не відкладайте похід у туалет
Чим довше ви терпите, тим більше рідини реабсорбується в товсту кишку, і проходження стільця по ній не може. Це підвищує ваші шанси на запор та геморой.
- Більше рухайтеся.
Малорухливий спосіб життя – вірний шлях до геморою. Чим більше ви рухаєтеся, тим менше ви сидите. Це факт. Вправи та ходьба змушують вашу травну систему працювати ефективніше.
Але тут важливо не переборщити. Починати треба з невеликих тренувань, поступово збільшуючи свою активність. В іншому випадку, ви так само інтенсивно тиснете на черевну порожнину, як при сильних потугах в туалеті.